В Малій академії ми вчимося шукати той шлях, що веде до істини

Опубліковано:

Під таким гаслом пройшло секційне засідання відділення Математики Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.  До зустрічі доєдналися старшокласники закладів освіти більше десяти громад Рівненщини, керівники відділів та управлінь освіти районів, учні та вчителі Обласного наукового ліцею в м. Рівне.

З вітальним словом до учасників звернувся заступник директора з навчально-методичної роботи Олександр Мазур, який привітав колег-освітян з професійним святом «День працівника освіти», побажав майбутнім учасникам плідної праці на ниві наукового дослідництва та перемоги у конкурсі-захисті.

Методистом відділення математики Аллою Тимощук було зазначено важливу роль, що її відіграє Мала академія наук для учнівської молоді у підготовці до активної наукової діяльності, для подальшого самовизначення у майбутньому. Також було зауважено, що саме на Малу академію покладено завдання забезпечити інтелектуальний та творчий розвиток молоді. Методист розповіла про структуру відділення математики та розкрила суть досліджень у галузі математики, зокрема в секції «Математика».

Про основні методи досліджень у секціях «Прикладна математика» та «Статистика» та про розмежування між спорідненими напрямками розповіла Алеся Сінчук, кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій та моделювання Рівненського державного гуманітарного університету. Науківка обґрунтувала думку членів журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН про те, які наукові роботи вони чекають на конкурс, і порекомендувала списки тем до написання наукових проєктів у зазначених напрямах.

Порадувала активність учасників засідання змістовними запитаннями, що говорить про зацікавленість отриманою інформацією.

Як «вишенька на торті» прозвучало звернення до учасників засідання переможниці ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН 2023 року в секції «Статистика», Вероніки Якимчук, а нині студентки І курсу Західноукраїнського економічного університету. Дівчина поділилася неоціненним досвідом навчання в Малій академії, розповіла про свої здобутки та про мотивацію навчання учнів у РМАНУМ, зазначивши, що наукове дослідництво у закладі – це така гімнастика розуму, для якої потрібні вся гнучкість і вся витривалість молодості.

Методист відділення математики           

Алла Тимощук