УЧАСТЬ В АФІЛІЙОВАНІЙ (НЕ)КОНФЕРЕНЦІЇ mini-EDCAMP DUBNO

Опубліковано:

27 квітня у місті Дубно відбулася регіональна (не)конференція «Розвиток позашкільної освіти задля подолання освітніх втрат» у рамках програми підвищення кваліфікації у форматі EdCamp. У чудовому заході взяли участь двоє працівників Рівненської МАН – Марія Шеін, керівник гуртка, та Андрій МАЛЮГА, завідувач лабораторією.

На трьох експертних паралелях («Повірмо», «Перемагаймо», «Підтримуймо») відбувалися панельні дискусії, майстерки, ігри (гра-синергія «СвоєРІДна нація», гра-квест «Стежками Тараса Бульби» та ін.), зустрічі з експертами, майстер-класи тощо, які одночасно проходили в 9-х локаціях. Модерував захід Віталій Голубєв, засновник Школи універсального журналіста та всеукраїнського конкурсу «Я-журналіст», секретар національної спілки журналістів України.

Під час панельної дискусії виступили Юрій ДЕМЕДЮК, заступник директора з виховної роботи Українського Державного Центру позашкільної освіти, який окреслив сучасні виклики та рішення, з якими стикається позашкільна освіта;  директорка  Рівненського міського Палацу дітей та молоді Ірина ПЕРВУШЕВСЬКА, яка розповіла про досвід впровадження профільного навчання, наголосила на важливості впровадження в освітній процес міжпредметних зв’язків закладів позашкільної освіти. Галина КОЛОМИС, начальник відділу моніторингу, сертифікації та контролю управління Державної служби якості освіти Рівненської області наголосила,  що правильно організована робота в позашкіллі може стати інструментом повернення освітніх втрат, повернення дітей з-за кордону, привернення уваги до позашкільного навчання та самопізнання. Наталія САВІНОВА, директорка Птицької гімназії Тараканівської сільської ради Дубенського району, кандидат педагогічних наук, зауважила, що однією з найбільших проблем, яка провокує освітні втрати, є проблема безпекової ситуації.

Керівник гуртка РМАНУМ Марія ШЕІН в 1 експертній паралелі взяла участь у майстерці «Мистецтво та геометрія», де спікерувала Василина НАУМЧУК; у 2 паралелі взяла участь у майстерці «Орігамі та математика» (спікер – Тетяна ОВЕРЧУК); у 3 паралелі взяла участь у майстерці «М’яка іграшка – ресурс у створенні емоційно-безпечного та підтримуючого середовища» (спікер – Ірина НОВОСАД).

Андрій МАЛЮГА в 1 експертній паралелі взяв участь у майстерці «Освітні втрати у природничій та технологічній освітніх галузях. Моделювання. Побудова літальних апаратів важчих за повітря», у якій спікерував Володимир ШМИГЕЛЬСЬКИЙ; у 2 паралелі взяв участь у майстерці «Основи робототехніки на базі LEGO» (спікер – Андрій ПОВШЕНЮК); у 3 паралелі взяв участь у майстерці «Музичний ритм танцювального руху у гармонійному розвитку особистості» (спікер – Олена ПЛАХТИНА).

Спікери провели майстер-класи, поділилися секретами власного інтерактивного професійного досвіду, новітніми освітніми технологіями, практичними прикладами використання в освітньому процесі сучасних інноваційних методів і прийомів, налаштовували на новий дизайн освітнього процесу. Атмосфера, яка панувала на заході, сприятиме народженню нових цікавих освітянських ідей, розвитку позашкільної освіти.

Щира вдячність організаторам EdCamp Dubno, управлінню освіти Дубенської міської ради, зокрема його начальниці Наталії ІВАНИЦЬКІЙ, Комунальній установі «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Дубенської міської ради та її директорці Світлані ПЕРЕЦЬ, експертам, спікерам, волонтерам у експертних паралелях та всім освітянам-позашкільникам, які долучилися до участі в EdCamp – унікальній платформі професійного зростання.

Юлія ШОКАЛО,

завідувачка гуманітарним відділом Рівненської МАН