У юних науковців РМАНУМ – професійне свято: Міжнародний день дітей-винахідників

Опубліковано:

17 січня в усьому світі і в Україні традиційно відзначається День дитячих винаходів, або ж День дітей-винахідників. Датою цієї календарної події, за даними проекту DilovaMova.com, було обрано дату народження Бенджаміна Франкліна – 17 січня. Він народився унеділю, 17 січня 1706 року в Бостоні, штат Массачусетс, який був тоді британською колонією. Нам він відомий більше, як один із батьків-засновників Сполучених Штатів Америки, якого бачимо на стодоларовій купюрі валюти США.

Цікаво, що Бенджамін Франклін був єдиним із батьків-засновників, хто скріпив своїм підписом усі три найважливіші історичні документи, що лежать в основі незалежної держави – Сполучених Штатів Америки: Декларацію незалежності США, Конституцію і Версальський мирний договір 1783 року про завершення війни за незалежність від Великобританії тринадцяти британських колоній у Північній Америці.

Звичайно, він не відразу став знаменитим американським політичним діячем, дипломатом, енциклопедистом і письменником. З дитинства Бенджамін Франклін був досить винахідливий, що не могло не відбитися і на його успішній кар’єрі. Наприклад, саме він став одним із розробників дизайну Великої печатки США.

Коли йому було 12 років, він придумав собі пристосування для більш швидкого плавання, винайшов ласти. Йому належить один із патентів на крісло-гойдалку та економічну малогабаритну піч для будинку, що отримала назву піч Франкліна. У більш зрілому віці саме він, для електрично заряджених станів, запропонував позначення «+» і «–», висунув ідею електричного двигуна і продемонстрував справжнє «електричне колесо», яке оберталося під дією електростатичних сил…

Винахідливість – найприродніша дитяча риса, адже безліч предметів, якими ми з вами сьогодні активно користуємося, були винайдені дітьми у дуже юному віці.

За статистикою щороку понад 500 тисяч дітей та підлітків у світі пишуть програми, програмують роботів та створюють ігри. Безсумнівно, усі дитячі винаходити роблять наше життя цікавішим. 17 січня – день, коли ми усі разом радіємо дитячій допитливості та геніальності і повинні, нарешті, оцінити надзвичайно важливе значення їх винаходів, а також заохотити дитячі таланти.

Для Рівненської Малої академії наук учнівської молоді сьогодні також свято. Тут пишаються своїми талановитими винахідниками та їх наставниками і роблять усе можливе для втілення найсміливіших ідей та проектів. У лабораторіях закладу юними манівцями були створені та запатентовані винаходи, більшість яких сьогодні мають важливе значення для України. Вихованці РМАНУМ – співавтори понад 50 патентів на корисні моделі. Це – важлива праця та вагомий внесок у розвиток вітчизняного винахідництва.

Ще колись юні генії, а тепер уже дорослі винахідники Петро Артемчук, Олександр Мороз та Віталій Мельник разом зі своїм досвідченим наставником І.Г. Скрипником зареєстрували ряд патентів на корисні моделі  у напрямку магнітної очистки, аварійного охолодження реакторів, теплопровідності та ін.

  Сьогодні умілими руками винахідника Я.А. Борового та його вихованців – Максима Свистуна, учня 11 класу Рівненського обласного наукового ліцею-інтернату, вихованця РМАНУМ (тема роботи: «Нові опалювальні пристрої»); Романа Ніколайчука, учня 10 класу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, вихованця РМАНУМ (тема роботи: «Нові пристрої для біохімічного очищення стічної води») створені корисні моделі у галузі енергозберігаючих технологій та нанотехнологій.

Під керівництвом Заслуженого винахідника України В.А. Бернацького, кандидата фізико-математичних наук, юна винахідниця Вікторія Міщук, учениця 11 класу Рівненського економіко-правового ліцею, вихованка РМАНУМ, розробила ряд пристроїв для лікування «гірським повітрям».

Диплом І ступеня на ІХ Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України» здобув Андрій Дученко, учень 10 класу Здолбунівської гімназії, за авторську розробку «Бездротовий зарядний пристрій для мобільного телефону» (керівник

Робота Валентина Гаврильчука, студента ІІ курсу Рівненського економіко-технологічного коледжу НУВГП «Вітроенергетична установка для добування води з повітря» (керівник І.М. Омельчук) також була схвально оцінена на цій виставці (ІІІ місце). Валентина було відзначено і цінним подарунком за унікальність приладу від генерального спонсора заходу компанії Everest.

Перемогою на 2Nd Belt And Road Teenager Maker Camp & Teacher Workshop (Китайська Народна Республіка, листопад 2018 року) відзначилася Катерина Одинець, одна з п’яти учасниць від України, вихованка РМАНУМ,

учениця 9 класу Рівненської СпШ № 15.

«Сьогодні весь світ відзначає День дітей-винахідників. Щиро дивуюсь  і пишаюсь талантом та неординарним розумом юних українських винахідників. Вірю, що вони здатні зробити Україну країною майбутнього!» – наголосив президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у twitter.

То ж зі святом Вас, невгамовні фантазери, юні винахідники!

Нових геніальних ідей та втілення їх у життя, адже завдяки Вам – маленьким геніям науки – людство отримало неоціненні винаходи.

 

Від педагогічного та учнівського колективів РМАНУМ

директор О. Андрєєв