Стартують конкурси «Екопогляд» та «Save Спадок»

Опубліковано:

У жовтні 2023 року стартують конкурси «Екопогляд»  та «Save Спадок» від Лабораторії  ГІС та ДЗЗ Національного центру “Мала академія наук України”.

Всеукраїнський конкурс екологічних проєктів «Екопогляд» започатковано з метою популяризації знань з екології, географії, дистанційного зондування Землі і суміжних галузей науки, підтримки обдарованих дітей та учнівської молоді, залучення їх до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень Малої академії наук України. Конкурс триватиме по 30 квітня 2024 року і відбуватиметься у два етапи.

Реєстрацію на «Екопогляд» відкрито з 1 жовтня 2023 року до 1 березня 2024 року за покликанням https://surl.li/kusps.

Метою проведення конкурсу «Save Спадок» є створення бази даних зафіксованих пошкоджень, руйнувань і знищень об’єктів житлової та громадської інфраструктури, наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених військовим вторгненням в Україну.

Конкурс «Save Спадок» триватиме з 15 жовтня 2023 року по 21 червня 2024 року і проходитиме у два етапи.

Нагадаємо, що вихованки Рівненської Малої академії наук учнівської молоді –  Вероніка Стасюк, учениця 10 класу Обласного наукового ліцею в м. Рівне, та випускниця ліцею «Елітар» Лілія Яковишина – два роки поспіль брали участь у конкурсі «Save Спадок».

Дівчата об’єдналися в команду «Дослідники руйнацій» і наносили на карту пошкоджені окупантами об’єкти, а за результатами виконаних проєктів у 2022 році здобули перше місце, у 2023 році – третє.

За успішне виконання проєктів у 2023 році кожна з «дослідниць руйнацій» у вересні, на початку нового навчального року, отримала від МАН цінні призи – посібники з дистанційного зондування Землі, сувеніри та грошові сертифікати.

За умовами конкурсу «Save Спадок» у 2023 році зруйновані об’єкти необхідно було нанести на карту в ArcGIS Online. У фінал вийшли п’ять команд, у тому числі рівненська команда «Дослідники руйнацій». Наші дівчата нанесли на мапу 25 об’єктів.

Минулого 2022 року, коли було започатковано конкурс «Save Спадок», конкурсантки працювали з сервісом Google My Maps та наносили на онлайн карту інформацію про пошкоджені об’єкти, що їх внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Наші рівненські «Дослідники руйнацій» минулого року за допомогою супутникових знімків надвисокої розрізненості зафіксували 43 пам’ятки Харкова, які пошкодив та знищив ворог.

Ми вітаємо юних рівненських манівців та їх керівника Маргариту Сергіївну Яковишину, старшого викладача кафедри туризму та готельно-ресторанної справи НУВГП, керівника гуртка екології РМАНУМ, з перемогою та бажаємо подальших успіхів, цікавих ідей і проєктів.

Анеліна Данчук,

методист відділення Екології та аграрних наук РМАНУМ