Семінари РМАНУМ для вчителів та учнів Рівненщини: підтримуємо наукове дослідництво учнів в умовах війни

Опубліковано:

Сьогодні, 26 жовтня 2022 року, відбувся останній, третій за ліком, інформаційно-методичний семінар-практикум “Навчаємося науковому дослідництву в умовах війни” для начальників, працівників відділів/управлінь освіти сільських, селищних, міських рад, директорів і заступників директорів закладів загальної середньої освіти, вчителів та учнів Рівненського районів.

Модератором заходу, як і двох попередніх, був Олександр МАЗУР, заступник директора з навчально-методичної роботи. Він детально ознайомив учасників із системою роботи з обдарованими старшокласниками в умовах війни, з нормативно-правовою базою щодо проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту учнів – членів МАН України,  запропонував старшокласникам доєднуватися до участі в інших заходах – Олімпіаді Геніїв; Міжнародній освітній програмі «Destination Imagination» – найбільшій у світі програмі з креативності для дітей та молоді; Всеукраїнському відкритому інтерактивному конкурсі “МАН-Юніор Ерудит”.

Олександр НОВІК, методист відділення комп’ютерних наук, поділився з учасниками семінару важливою інформацією щодо роботи над науково-дослідницькими проєктами у рамках Всеукраїнського конкурсу-захисту 2022-2023 навчального року, наголосив на найважливіших моментах та кроках на шляху наукового дослідництва, під час проведення І етапу у закладах загальної середньої освіти територіальних громад, особливостях організації ІІ етапу конкурсу-захисту.

З вітальним словом до учасників семінару-практикуму звернувся директор закладу Олександр АНДРЄЄВ. Він акцентував увагу на основних аспектах розвитку Рівненської Малої академії наук в умовах війни і потребі зберегти потенціал юних науковців задля відбудови і розбудови України.

Про те, на що варто звернути увагу і яких підводних каменів необхідно уникнути при написанні науково-дослідницької роботи, передовсім старшокласникам та їх науковим керівникам, розповів учасникам кандидат педагогічних наук, професор, керівник гуртка РМАНУМ Юрій ГАЛАТЮК.

До семінарів-практикумів долучилися понад 170 учасників – начальників, працівників відділів/управлінь освіти, директорів та заступників директорів закладів загальної середньої освіти, вчителів та учнів – із 64 громад чотирьох районів одинадцяти Рівненщини..

Маємо щирі сподівання і віру в те, що налагоджена тісна співпраця з відділами та управліннями освіти, окремими закладами освіти в громадах області неодмінно допоможе появі нових вихованців – юних науковців, цікавих науково-дослідницьких проєктів, а ще – успішному проведенню І та ІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту 2022-2023 н. р.

Олександр МАЗУР,

заступник директора з навчально-методичної роботи