РМАНУМ: у пошуку себе і свого покликання…

Опубліковано:

Юні хіміки та біологи, екологи, лісознавці та селекціонери Рівненщини взяли участь у настановному семінарі відділень “Хімія та біологія” і “Екологія та аграрні науки” Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, який було проведено 3 жовтня 2023 року. Зустріч відбулася за участі вчителів біології та хімії закладів освіти громад області та м. Рівне, керівників гуртків РМАНУМ, провідних науковців закладів вищої освіти Рівненщини. 

З формами діяльності РМАНУМ та перспективами розвитку позашкільного закладу у 2023/2024 навчальному році присутніх ознайомила заступник директора з навчально-виховної роботи Любов Лівандовська. Методист відділення хімії та біології і відділення екології та аграрних наук Анеліна Данчук проаналізувала склад новоприбулих вихованців, проінформувала про локації проведення занять тих чи інших гуртків, проанонсувала нововпризначених керівників а також наголосила на мотивації до науково-дослідницької діяльності учнів та системі співпраці із вихованцями.

З методичними порадами до присутніх звернулася доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри природничих наук з методиками навчання  РДГУ Наталія Грицай і кандидат педагогічних наук, доцент кафедри біології та здоров’я людини Рівненського державного гуманітарного університету Ірина Трохимчук. З секретами роботи над лісознавчими та селекційними дослідженнями юних дослідників ознайомила керівник гуртка селекції та генетики Олена Лазар, автор методичного посібника «Застосування лісівничих та генетико-селекційних методів у рослинництві».

Свої запитання змогли задати Владислав Письмак, учасник ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН 2023 року, учень 11 класу Дубенського ліцею № 2; Олександра Бабік, дійсний член РМАНУМ, учениця 11 класу Закладу освіти «Рафалівський Петропавлівський ліцей» та Інна Рачинська, вчитель біології Дубенського ліцею № 2.

Отже, навчальний рік розпочато і ми чекаємо нових  цікавих наукових проєктів, креативних дослідників та натхненної і плідної співпраці досвідчених науковців і талановитих, допитливих школярів!!!

Анеліна Данчук,

методист наукових відділень