Переможний для юних МАНівців Рівненщини “Дотик природи 2022

Опубліковано:

Переможна хода ЗСУ надихає школярів на свої маленькі перемоги у навчанні. Не є винятком і рівненські манівці, які активно, окрім навчання у школі, багато часу приділяють і своїм дослідницьким проєктам, над якими працюють у вільний від школи час.

Так, шестеро юних науковців Рівненщини взяли участь у Всеукраїнському біологічному форумі учнівської та студентської молоді “Дотик природи 2022”, що його організували і провели Міністерство освіти і науки України та Національний еколого-натуралістичний центр. Форум проходив з 8 по 20 листопада 2022 року у 13 номінаціях. Захід проводився дистанційно, без обов’язкового приїзду на змагання. Кожен учасник надсилав тези свого науково-дослідницького проєкту та відеозапис його захисту, розмістивши відеоматеріал на відеохостингу Youtube. Слід зазначити, що у фіналі змагалися 264 учасники з усієї України.

Вітаємо усіх наших біологів з їх науковою перемогою, адже кожен продемонстрував свої напрацювання та отримав високу оцінку від журі.

ІІ місце у номінації “Зоологія” посів Микола Кальчук, вихованець РМАНУМ, учень 9 класу Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної Ради, із проєктом «Видове різноманіття птахів орнітологічного заказника “Збитинський” Національного природного парку “Дермансько-Острозький” (науковий керівник – Оксана Головко, кандидат сільськогосподарських наук).

ІІ місце у номінації «Екологія та проблеми довкілля» посіла Лілія Яковишина, вихованка РМАНУМ, учениця 11 класу Рівненського ліцею “Елітар”, із проєктом “Оцінка впливу рекреаційного навантаження на заповідне урощище “Бармаківське” (наукові керівники – Тетяна Колесник,  кандидат сільськогосподарських наук, НУВГП, та О.А.Сорока, вчитель біології Рівненського ліцею “Елітар”).

Четверо вихованців РМАНУМ посіли ІІІ місця, зокрема у номінації “Екологія та проблеми довкілля” –Анастасія Колесник, учениця 10 класу Рівненського ліцею № 18, із проєктом “Баланс мінерального живлення полікультури зелених культур в системі аквапоніки” (наукові керівники Тетяна Колесник,  кандидат сільськогосподарських наук, НУВГП, та Н.Д. Коваль, вчитель хімії Рівненського ліцею № 18); у номінації «Психологія і поведінка людини» свою перемогу отримала Анна Мельникович, учениця 10 класу Рівненського ліцею № 19, із проєктом “Гендерні особливості розвитку емпатії в підлітковому віці” (наукові керівники – Наталя Руденко, кандидат психологічних наук, РДГУ, та О.М. Кондратенко, практичний психолог Рівненського ліцею № 19). Свою перемогу до загальної скарбнички принесла і Анна Ліньова, учениця 10 класу Костопільського ліцею № 4, із проєктом “Аналіз стану профілактичних щеплень в Рівненській області» у номінації “Охорона здоров’я” (науковий керівник – Світлана Редкодубська, керівник гуртка РМАНУМ, вчитель біології Костопільського ліцею № 4). У номінації “Ботаніка” ІІІ призове місце Рівненщині виборола і Олеся Солодка, гуртківка РМАНУМ, учениця 10 класу приватного закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів Демократична школа “АЛЬТЕРА СКУЛ” із проєктом “Екологічні умови існування та стан популяцій раритетних видів флори північно-західної частини м. Дубно Рівненської області” (науковий керівник – Віталій Володимирець, кандидат біологічних наук, НУВГП).

Щиро вітаємо усіх переможців та їх наукових керівників з іще однією сходинкою до Наукового Олімпу і зичимо подальших успіхів та злетів на ниві наукового дослідництва!

         Знайте: ваші перемоги стануть вагомим внеском до Великої Перемоги ЗСУ та України!

 Анеліна Данчук,

методист відділень хімії та біології,

укології та аграрних наук