НАУКОВА ОСВІТА ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

Опубліковано:

Завершився дводенний перший обласний семінар-тренінг «НАУКОВА ОСВІТА РІВНЕНЩИНИ – ШЛЯХ У МАЙБУТНЄ», що його організували і провели Рівненська Мала академія наук учнівської молоді та Департамент освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні у рамках проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України», що фінансується Урядом Великої Британії.

Проведення семінару-тренінгу стало можливим завдяки тому, що представники РМАНУМ у вересні 2023 року пройшли навчання, організовані ПРООН в Україні у рамках проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України», що фінансується Урядом Великої Британії. Підготовка та управління проєктами (рівень 1), та подали проєкт, який отримав фінансову підтримку.

Семінар-тренінг проходив очно у конференц-залі готелю «Reikartz Bergshloss Rivne» безкоштовно для всіх учасників завдяки фінансовій підтримці ПРООН в Україні у рамках проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України», що фінансується Урядом Великої Британії та її координатору в Рівненській області Ользі Кашевській.

У відкритті семінару-тренінгу взяли участь Олександр КОВАЛЬ – голова Рівненської обласної державної адміністрації, Андрій КАРАУШ – голова Рівненської обласної ради, Сергій ПОДОЛІН – перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації, Петро КОРЖЕВСЬКИЙ – директор Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Олександр АНДРЄЄВ – директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, Ольга КАШЕВСЬКА – координаторка проєкту ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України» у Рівненській області

43 педагоги, що працюють або планують працювати у системі Малої академії наук, з 38 закладів освіти, 26 громад області плідно та творчо попрацювали під керівництвом лекторів-тренерів: Наталії ШУЛЬЖУК – кандидата філологічних наук, доцентки, завідувачки кафедри  стилістики та культури української мови РДГУ; Тетяни КУЗЬМИ – кандидата історичних наук, доцентки кафедри міжнародних відносин РДГУ; Володимира МИСЛІНЧУКА – кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри фізики, астрономії та методики викладання РДГУ. Метою семінару-тренінгу було вдосконалення навичок керівництва написанням учнівських науково-дослідницьких робіт, що подаються на Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Учасники семінару вчилися формулювати теми дослідження, визначати мету, ставити завдання, правильно оформлювати розділи та робити висновки. А ще – розділяти зони відповідальності педагога – наукового керівника та учня. Було проаналізовано типові помилки та шляхи їх уникнення. Учасники закріпили отриманні знання у процесі роботи в тематичних групах.

Окрема лекція була присвячена принципам академічної доброчесності. Під керівництвом Тетяни КУЗЬМИ учасники обговорили поняття плагіату, як правильно давати покликання на використану літературу та чим використана література відрізняється від використаних джерел. Попрактикувалися і у створенні посилань на використані джерела.

Під час навчання учасники виконували багато практичних вправ, а в кінці першого робочого дня отримали домашнє завдання, яке було перевірено  наступного дня. Після завершення семінару організатори провели вихідне тестування. Сертифікат про проходження семінару-тренінгу отримати було не просто.

У теплій та дружній атмосфері відбулося вручення сертифікатів про участь в обласному семінарі-тренінгу «НАУКОВА ОСВІТА ВЧИТЕЛЯ – ШЛЯХ У МАЙБУТНЄ», на якому були присутні Петро КОРЖЕВСЬКИЙ – директор Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Марина ПАШКОВСЬКА – заступник директора Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Олександр АНДРЄЄВ – директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, Ольга КАШЕВСЬКА – координаторка проєкту ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України» у Рівненській області.

Організаційний комітет у складі заступника директора Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Любов ЛІВАНДОВСЬКОЇ, завідувача природничо-математичного відділу Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Євгенія МАЛИНОВСЬКОГО та завідувачки гуманітарного відділу Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Юлії ШОКАЛО дякує всім учасникам та тим, хто долучився до семінару-тренінгу, і планує наступні тренінги, які будуть присвячені створенню постера та його представленню, а також участі учнів у науковій конференції.

Євгеній МАЛИНОВСЬКИЙ,

завідувач природничо-математичного відділу РМАНУМ