КОНТРАСТИ ІГОРЯ ПАВЛЮКА

Опубліковано:

18 квітня 2024 року Рівненська Мала академія учнівської молоді завітала з дружнім візитом до Рівненського інституту Київського університету права НАН України на відкриття виставки «ЕМОЦІЇ vs РЕФЛЕКСІЇ» Ігоря Павлюка. Десять картин митця, виконаних у стилях поп-арт і абстракціонізм, об’єднала тема війни, що руйнує світ людини. Про переживання й осмислення екстремальних подій, про буття ДО і ПІД час війни розповідав сам художник, виокремлюючи роботу з двома обличчями, створену в перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну. Мистецтвознавиця Лариса Костюк запропонувала учасникам заходу свою науково-символічну інтерпретацію образів, представлених у двох циклах. До мистецької розмови долучилися також очільниця Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Баковецька-Рачковська, директор Рівненської філії КУП Іван Вєтров, директор РМАНУМ Олександр Андрєєв, методист відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства РМАНУМ Наталія Хомеча, відвідувачі виставки.

Цілісні кольорові форми людських станів та емоцій доброти, радості, привітності, елегантності,  гармонії, спокою, змальовані у жіночих обличчях, контрастують з червоно-чорно-сірою палітрою розкиданих абстракцій, увиразнених білими неохайними штрихами, виокремлюючи погляд людини, яка переживає жах війни. Як війна руйнує людину і змушує її ж шукати в собі нових сенсів? З яких глибин розчахнутої душі визбирувати промінчики радості, надії, доброти? Це пропонує кожному побачити, проаналізувати і реконструювати Ігор Павлюк, споглядаючи його по-дивацькому обрамлені роботи. У цьому теж вбачаємо рішучий жест митця – сміливо виходити за рамки подій та усталених понять.

Хтось не любить поп-арт, хтось не розуміє абстракціонізм. Але варто просто прийти й подивитись на ці картини, які пропонують долати межі й обмеження. Адже світ сьогодні забарвлений не тільки у насичено-контрастну гаму “червоного” і “чорного”!  Виставка експонується в Рівненському інституті Київського університету права НАН України і триватиме до 4 травня 2024 р.

Методист відділень літературознавства,

фольклористики та мистецтвознавства                                     Наталія Хомеча