Формування ключових компетентностей наукового дослідження з фізики та астрономії

Опубліковано:

3 жовтня 2023 року в рамках настановної сесії у Рівненській Малій академії наук продовжило роботу секційне засідання відділення фізики та астрономії, в якому взяли участь старшокласники закладів освіти із громад області, Обласного наукового ліцею в м. Рівне, студенти відокремленого структурного підрозділу «Рівненський технологічний коледж НУВГП», провідні науковці РДГУ та педагоги, керівники гуртків РМАНУМ.

З вітальним словом та настановами до учасників звернувся заступник директора з навчально-методичної роботи Олександр Мазур, який побажав юним науковцям успіхів на ниві наукового дослідництва.

Методист відділення фізики та астрономії Алла Тимощук нагадала учасникам про те, що у 2023 році світова спільнота відзначила 550-річчя від дня народження Миколи Коперника, польського астронома, математика, фізика, правника, дипломата, економіста, каноніка, лікаря та автора геліоцентричної теорії побудови Сонячної системи.

З теоретичними аспектами організації науково-дослідницької діяльності учнів з фізики у системі Рівненської Малої академії наук учнівської молоді звернувся до учасників кандидат педагогічних наук, професор кафедри фізики, астрономії та методики викладання Юрій Галатюк.

Порадами щодо вибору методів проведення експериментального дослідження та підготовки і проведення експерименту у процесі наукового дослідження поділився кандидат фізико-математичних наук, доцент Рівненського державного гуманітарного університету Юрій Максимцев.

Про підбір інструментарію для візуальних спостережень за небесними об’єктами та про перспективні напрямки для здійснення наукових спостережень з астрономії розповів кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри фізики, астрономії та методики викладання  РДГУ Володимир Мислінчук.

Завідувач природничого відділу Євгеній Малиновський та керівник гуртків РМАНУМ Сергій Кочубей розповіли про організацію наукових досліджень у лабораторії космічних досліджень та у фізико-технологічній лабораторії закладу.

Неоціненим досвідом навчання у РМАНУМ поділилася переможниця ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН у 2023 році Анастасія Шалак (І місце в секції «Астрономія»).

То ж попереду новий навчальний рік, нові випробування, нові задуми, ідеї, проєкти. Рівненська Мала академія наук чекає на тих, хто готовий подолати нелегкий шлях до перемоги.

Успіхів вам, юні фізики та астрономи!

Алла Тимощук,

методист відділення фізики та астрономії РМАНУМ