17 СІЧНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДІТЕЙ-ВИНАХІДНИКІВ

Опубліковано:

З огляду на незаперечні факти дитячої винахідливості, у міжнародному середовищі виникла ідея щорічного проведення Дня дітей-винахідників. Датою цієї календарної події, за даними проекту DilovaMova.com, було обрано дату народження Бенджаміна Франкліна – 17 січня.
Він народився в неділю, 17 січня 1706 року, у Бостоні, штат Массачусетс, який був тоді британською колонією. Нам він відомий більше, як один із батьків-засновників Сполучених Штатів Америки, якого ви бачите на стодоларовій купюрі валюти США.
Цікаво, що Бенджамін Франклін був єдиним із батьків-засновників, який скріпив своїм підписом усі три найважливіші історичні документи, що лежать в основі незалежної держави – Сполучених Штатів Америки. Це – Декларація незалежності США, Конституція і Версальський мирний договір 1783 го року, що формально став фіналом війни за незалежність від Великобританії тринадцяти британських колоній у Північній Америці.
Звичайно, він не відразу став знаменитим американським політичним діячем, дипломатом, енциклопедистом і письменником. З дитинства Бенджамін Франклін був досить винахідливий, що не могло не позначитися і на його успішній кар’єрі. Наприклад, саме він став одним із розробників дизайну Великої печатки США.
Коли йому було 12 років, він придумав собі пристосування для більш швидкого плавання – винайшов ласти. Йому належить один із патентів на крісло-гойдалку та економну малогабаритну піч для будинку, що отримала назву піч Франкліна. У більш зрілому віці саме він запропонував позначення «+» і «–» для електрично заряджених станів, висунув ідею електричного двигуна і продемонстрував справжнє «електричне колесо», яке оберталося під дією електростатичних сил.
Історія знає безліч прикладів винаходів, у яких діти грали одну з ключових ролей.
… Якось одинадцятирічний хлопець на ім’я Френк Епперсон випадково залишив на вулиці стакан з лимонадом. Була зима і день був морозний. Згодом це зробило його дуже багатим. Вранці хлопчик, природно, знайшов свій забутий стаканчик замерзлим, але від цього не менш цікавим. Це незвичайне для нього тоді відкриття свого часу стало початком створення «фруктового льоду», коли у 18 років йому прийшла в голову ідея випускати заморожений лимонад.
… Наприклад, перший батут винайшов 16-тирічний хлопець на ім’я Джон Ніссен з Айови у 1930-му році. Одного разу він вирішив натягнути брезент армійського зразка за допомогою гумових амортизаторів на залізний каркас, щоб просто пострибати на своє задоволення. Чому про це не подбали ті, хто називають себе дорослими?
… 1824-ого року 15-тирічний хлопчик на ім’я Луї Брайль, чий батько був звичайним шевцем, придумав і втілив у життя шрифт для людей з вадами зору та сліпих людей. Цей шрифт названо на його честь шрифтом Брайля.
… Якийсь Жозеф-Арман Бомбардьє став відомим тим, що у свої 15 років зі старого автомобіля фірми «Форд» придумав транспортний засіб, відомий нам зараз як снігохід. Історія знає безліч прикладів винаходів, в яких діти грали одну із ключових ролей.
“Сьогодні весь світ відзначає День дітей-винахідників. Щиро дивуюсь і пишаюсь талантом та неординарним розумом юних українських винахідників. Вірю, що вони здатні зробити Україну країною майбутнього!” – наголосив Президент України Петро Порошенко.
… Зокрема, одесит Борис Чубін винайшов навігатор для сліпих, який відзначили у наукових колах багатьох країн світу, а тепер він працює над пристроєм, який буде відстежувати геолокацію і фізично важливі показники кожного із бійців.
… Фіонг Ань Чан із Черкас вирішила задачу, що над нею мізкували імениті математики світу – вивела формулу для знаходження спільних елементів двох послідовностей. На її розрахунки тепер спиратимуться дослідження учених усього світу з криптографії, комп’ютерних наук, біоінженерії та нанофізики.
… Ще одна дівчина-українка – Анастасія Лівочка, родом із Донецька, винайшла розсікач диму від пічок у зоні АТО та підвіс-стабілізатор для перевезення поранених військових бездоріжжям.
… Киянин Владеслав Клебанівський придумав “розумний” безпілотний літак, який самостійно патрулює державний кордон та відстежує пересування ворожої техніки, а Василь Дяків з Івано-Франківщини винайшов спосіб знищення літальних апаратів за допомогою радіокерованих моделей.
… Раніше українка Ольга Броварець у 28 років стала наймолодшим в Україні доктором наук. Дівчина зробила сенсаційне відкриття, яке може врятувати людство від раку та інших хвороб.
Будьмо винахідливими!