Свято науки у Рівненській Малій академії наук учнівської молоді: Підсумкова сесія 2017-2018 навчального року

Опубліковано:

17 травня 2018 року у Рівненському обласному українському академічному музично-драматичному театрі з нагоди Дня науки вдванадцяте відбулася Підсумкова сесія Рівненської Малої академії наук учнівської молоді.
У глядацькій залі театру зібралися понад 330 переможців ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, їх наукові керівники, директори кращих навчальних закладів Рівного та Рівненщини, керівники гуртків РМАНУМ, вчителі та батьки.
Діяльність закладу за 2017-2018 навчальний рік проаналізував заступник начальника управління – начальник відділу виховної роботи та соціального захисту дітей управління освіти і науки облдержадміністрації освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Олег Миколайович Пекарський. Він вручив і Почесні грамоти управління кращим освітянам краю за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у виховання учнівської молоді, результативну підготовку переможців ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.
Завітала на свято і заступник голови з гуманітарних питань Рівненської обласної державної адміністрації Світлана Кирилівна Богатирчук-Кривко. Звертаючись до юних науковців Рівненщини, вона наголосила на важливості тих процесів, які відбуваються сьогодні в Україні на перспективу для обдарованої молоді, і закликала усіх працювати задля розбудови незалежної України.
З вітальним словом до присутніх у залі звернувся і голова Рівненської обласної ради Олександр Юрійович Данильчук. У своєму слові він акцентував увагу на важливості підтримки з боку влади діяльності Рівненської Малої академії наук учнівської молоді. Вручив очільник області і нагороди кращим науковцям та педагогам, які докладають значних зусиль для розвитку обдарованої молоді Рівненщини.
Опісля юні науковці, переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, отримали дипломи І ступеня. Їх вручили Світлана Кирилівна Богатирчук-Кривко, Олександр Юрійович Данильчук та Олег Миколайович Пекарський. Після урочистої церемонії переможці зібралися на сцені для колективної світлини на згадку. Це була феєрична мить.
Згодом очільники області вручили сертифікати на отримання обласних премій молодим науковцям Рівненщини за заслуги та досягнення в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічні розробки.
Привітав присутніх у залі і директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександр Анатолійович Андрєєв, який побажав юним науковцям здійснення їх задумів і мрій. А далі були нагороди від Національного центру «Мала академія наук України», грамоти від Рівненської Малої академії наук учнівської молоді та відзнаки у номінаціях “Найкращий” і “За особливі заслуги”.
Від науковців до юних дослідників звернулася керівник гуртка української мови, науковий керівник 14 переможців ІІ та 3 переможців ІІІ етапів конкурсу-захисту 2016-2018 років Наталія Василівна Шульжук.
Вдячність до тих, хто доклав значних зусиль до перемог юних науковців-манівців, і напутнє слово до випускників прозвучало від Віри Павлівни Носаль, мами Анни Носаль, переможця ІІ і ІІІ етапів конкурсу-захисту 2018 року, і Валерія Анатолійовича Парфенюка, батька Владислава Парфенюка, вихованця РМАНУМ, переможця Всеукраїнської виставки-конкурсу “Майбутнє України” 2017 року.
Традиційною родзинкою Підсумкової сесії стали музичні номери: юних науковців-переможців вітали лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, стипендіат міського голови Рівного, учениця 10 класу Школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Рівненський обласний ліцей» Анна Римчук; артистка драми Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру Наталя Боярська, учениця 8 класу Дубровицького навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа» Марія Буткевич, квартет «Джура» Володимирецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1. Іще однією родзинкою стала танцювальна композиція на мелодію “Журавлі” українського гурту HARDKISS у виконанні учнів Школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів “Рівненський обласний ліцей” Софії Климчук (10 клас) та Віктора Марчука (8 клас)
Відлунали заключні акорди святкового дійства, а юні науковці і далі не хотіли залишати зали, продовжували спілкуватися, обмінюватися спогадами та враженнями. Від багатьох чулися слова вдячності за подароване свято – Підсумкову сесію Рівненської Малої академії наук учнівської молоді 2018 року.
Юним науковцям, науковим керівникам, керівникам гуртків, учителям – здійснення мрій, а Україні – миру і процвітання!

Олександр Мазур,
заступник директора з навчально-методичної роботи
РМАНУМ

0